فهرست مطالب

آخرین تصاویر امروز

اکران مردمی فیلم جاده قدیم با حضور مهتاب کرامتی (۴ عکس)

تصاویر مراسم اکران مردمی فیلم سینمایی «جاده قدیم» با حضور مهتاب کرامتی و دیگر بازیگران پنجشنبه شب در سینما گلریز تهران

چهارمین مراسم اکران مردمی فیلم سینمایی «جاده قدیم» روز ژنجشنبه نوزدهم مهر ماه با حضور منیژه حکمت (کارگردان) و مهتاب کرامتی ، ترلان پروانه ، هدی زین العابدین و محمدرضا غفاری بازیگران این فیلم در سینما گلریز برگزار شد .

مصاحبه مهتاب کرامتی با فریدون جبرانی در برنامه سی و پنج در مورد بازی در فیلم جاده قدیم در بهمن ماه سال پیش :
چرا «جاده قدیم» را انتخاب کردید؟
پرونده کاری‌ام نشان می‌دهد زیاد پر کار نیستم و سعی می‌کنم انتخاب شده کار کنم، اما دغدغه‌ام با منیژه حکمت یکی بود و نقشی چالش برانگیز نیز بود که آن را پذیرفتم.
موضوع این فیلم، موضوع روز جامعه است. چطور با این موضوع آشنا شدید؟
خانم حکمت به مدت طولانی در مورد فیلمنامه تحقیق کرده بود و زمانی که من به پروژه ملحق شدم این تحقیقات در اختیار من گذاشته شد و پس از خواندن آنها، تحقیقات میدانی خودم شروع شد و با خانم‌هایی که چنین اتفاقی برایشان رخ داده بود، ارتباط گرفتم البته این افراد خیلی به ندرت ارتباط برقرار و سکوت می‌کنند که این پیام فیلم ما نیز است که سکوت نکنید.
موضوع سبب شد تا شما برای بازی در فیلم بیشتر ترغیب شوید؟
واقعا باید در مورد این موضوع به فرد صدمه دیده کمک شود و به نظر من بهترین راه این است که خانواده و اجتماع باید در این مورد صحبت کنند و به سکوت نیانجامد.
شما در زمینه فعالیت‌های اجتماعی فعال هستید و دغدغه اجتماعی زیادی دارید.
بله، خیلی زیاد است و شاید بیشتر دغدغه‌ام کودکان، زنان، اعتیاد و بیماری‌هایی چون ایدز است که کودکان و زنان درگیر آنها می‌شوند. موضوعاتی چون ورزش بانوان نیز بسیار برایم اهمیت دارد که در صفر تا سکو به آن پرداختیم.
ریشه‌یابی این معضلات اجتماعی را چطور ارزیابی می‌کنید؟
در این رابطه باید فرهنگسازی شود و ارتباط و تساوی بین زن و مرد و حضور زنان در جایگاه واقعی‌شان بیشتر توجه شود. کودکان کار را می‌توان به راحتی از خیابان‌ها جمع کرد اما این مساله را پاک کردن است و من فکر می‌کنم فقر در این زمینه خیلی مهم است.
در «جاده قدیم» نقش متفاوتی دارید. نزدیدک شدن به خانم‌هایی که به آنها تجاوز شده است، چقدر بر تاثیرگذاری نقش شما و جذابیت بیشتر فیلم موثر بود؟
فیلمنامه این اثر بارها بازنویسی شده بود اما وقتی وارد مرحله فیلمبرداری شدیم، روتوش روی ان انجام شد و تمامی اتفاقاتی که برای این نقش می‌افتد و به موضوع اقتدار این زن برمی‌گردد، در مورد همه اینها صحبت کردیم. در مورد تک تک صحنه‌ها با هم صحبت می‌کردیم تا به واقعیت نزدیک شویم. اعتقاد دارم رکن اصلی خانواده زن است، با شکسته شدن این رکن اصلی خانواده‌ای از هم می‌پاشد و حالا وقتی این زن مقتدر باشد، خانواده بیشتر از هم می‌پاشد و ما می‌خواستیم این را نشان دهیم. همچنین موضوع بعدی مورد تاکید در فیلم، این بود که خانواده می‌تواند به فرد کمک کند تا به زندگی برگردد.
در سینمای مردمی فیلم را دیدید؟ بازتابش چطور بوده؟
روز ۱۲ بهمن در آزادی به سانس فوق العاده رسید. من همیشه دوست دارم با مردم ببینم و وقتی در سینما آزادی با مردم فیلم دیدم احساس خوبی داشتم چون بیشتر مردم خوشبختانه تا پایان فیلم همراه بودند و به فکر می‌رفتند که قصد ما هم همین بود.
شما اولین انتخاب منیژه حکمت بودید؟ آیا خانم حکمت به این فکر کرده بود که یک نابازیگر این نقش را بازی کند؟
خیلی طولانی مدت فکر کرده بودند که چه کسی بازی کند و مطمئنا چون نقش سختی بود، از یک بازیگر استفاده کرد. بله اولین کسی بودم که برای این پروژه پیشنهاد گرفتم. در کنار این، پتانسیل دفتر ما در راستای دفتر خانم حکمت است و با هم مشترکاً کار کرده ایم.
خانم حکمت به من گفت که نقش مینو، نقش سختی است که مسئولیت من را بیشتر کرد اما حضور در کنار تیم حرفه‌ای به من بسیار کمک کرد و محیط امنی برایم فراهم شد.
در این فیلم همبازی‌های شما از نسل‌های مختلف هستند. از تجربه کار با آنها بگویید.
لذت بردم چون یکی از پرسوناژهایی بودم که با همه نسل‌های بازیگری همبازی بودم و تجربه خیلی خوبی بود.
جاده قدیم روایتی در مورد تجاوز دارد. چقدر این موضوع این موضوع برایتان جذاب بود؟
اول از همه موضوع برایم اهمیت داشت و اینکه نگاه حکمت و فیلمنامه نویس چطور بود. منیژه حکمت تمامی احساسات اطرافیان را در فیلم بروز داد از مادری دلسوز گرفته تا بچه‌های زن مورد تجاوز قرار گرفته. حکمت قصد داشت که برخوردهای مختلف جامعه با این زن را در فیلم نشان دهد و موفق هم بود.
چقدر این موضوع با ایده اولیه دچار ممیزی شد؟
می دانم فیلمنامه از ابتدا تصویب شده بود البته به هر حال ما در مورد موضوعی صحبت می‌کنیم که بیشتر مردم در مورد آن سکوت می‌کنند بجای اینکه راه حل پیدا کنند.

مهتاب کرامتی در اکران مردمی مستند صفر تا سکو در پردیس مگامال
بخوانید:

http://aksiato.com/wp-content/uploads/2018/10/Mahtab-ceramati-3.jpg

http://aksiato.com/wp-content/uploads/2018/10/Mahtab-ceramati-2.jpg

http://aksiato.com/wp-content/uploads/2018/10/Mahtab-ceramati-1.jpg

http://aksiato.com/wp-content/uploads/2018/10/Mahtab-ceramati-4.jpg


برچسب ها

دیدگاه ها و نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.×

دسته بندی مطالب