فهرست مطالب

آخرین تصاویر امروز

جشن آزادی حمید صفت با حضور هنرمندان (۸ عکس)

عکس های جشن آزادی از زندان حمید صفت خواننده محبوب موسیقی رپ با حضور هنرمندان در مهر ماه ۱۴۰۰

http://aksiato.com/wp-content/uploads/2021/10/hamid-sefat-freedom-5.jpg

حمیدرضا امیری‌ صفت معروف به (حمید صفت) رپر معروف که به اتهامثتل پدرخوانده اش (هوشنگ) در سال ۹۶ ابتدا در اولین دور در دادگاه کیفری به قصاص محکوم شده بود اما در این رای در دادگاه کیفری نقض شد.

صفت اما در دور دوم متهم این بار در شعبه هشتم به ریاست قاضی رحمانی محاکمه شد و از اتهام قتل عمد تبرئه شد.

http://aksiato.com/wp-content/uploads/2021/10/hamid-sefat-freedom-1.jpg

چگونه ناپدری حمید صفت به قتل رسید ؟

ماجرا به ده سال قبل از حادثه بر میگردد زمانی که مادر حمید پس جدایی از همسر اولش به مردی ۶۶ ساله (مقتول) به نام هوشنگ ازدواج می کند.

در مرداد سال ۹۶ و پس از اطلاع حمید صفت از درگیری و کتک زدن مادرش توسط ناپدری اش به خانه می رود با وی درگیر می شود.

هوشنگ پس از این درگیری به بیمارستان انتقال یافت اما سه روز بعد جان باخت، پس از این ماجرا، دو پسر و یک دختر هوشنگ، از حمیدصفت به‌دلیل قتل عمد شکایت کردند.

طبق اظهارات حمید در دادگاه وی با رد هرگونه ضربه به سرمی گوید : من به‌ هیچ‌ وجه ضربه به سر هوشنگ نزدم و اصلاً قصد کشتن وی را نداشتم فقط می‌ خواستم وی را بترسانم که مادرم را مورد ضرب‌ و شتم قرار ندهد، احتمال می‌دهم سر هوشنگ حین کِشمکش با من به دیوار یا کمد کنار مبل خورده باشد، چون در آن لحظات هوشنگ تقلا می‌کرد که مادرم را کنار بزند و با من درگیر شود.

سوگل قلاتیان در آیین افتتاحیه مجموعه فیلم‌های کوتاه وضعیت قرمز (4 عکس)
بخوانید:

در ادامه تحقیقات پزشکی قانونی در بررسی اولیه، علت مرگ پدرخوانده حمیدصفت را «خونریزی و آسیب مغزی در اثر اصابت جسم سخت به آهیانه راست متوفی» اعلام کرد که با اعتراض متهم، پرونده به کمیسیون پزشکی قانونی رفت.

کمیسیون هفت‌نفره پزشکی قانونی در گزارش خود ۵۰ درصد علت مرگ هوشنگ را مسائل و بیماری‌های متوفی اعلام کرد، به این ترتیب دادگاه با تبدیل قرار بازداشت متهم به قرار وثیقه موافقت کرد و حمید با وثیقه ۶۰۰ میلیون تومانی آزاد شد.

آزادی حمید پایان کار نبود چرا که اولیای‌دم به این حکم اعتراض کردند و پرونده به کمیسیون ۱۱نفره فرستاده شد که نهایتاً صدور قرار جلب به دادرسی و صدور کیفرخواست جدید با عنوان اتهامی مباشرت در قتل عمد را به‌دنبال داشت.

حمیدصفت در جلسه دادگاه ضمن رد قتل گفت: “مثل همه دعواها، درگیری ما هم با هل‌‌دادن یکدیگر شروع شد و من هم چند مرتبه او را هل دادم. در تحقیقات اولیه گفتم “من او را نزده‌ام.”، گفتند “اگر تو نزدی، مادرت زده است.”، به همین دلیل من هم گردن گرفتم که چند ضربه به او زده‌ام.

من شکلات‌ خوری را به‌سوی او پرتاب نکردم، فقط یک گلدان بود که به دیوار کوبیدم، آن موقع متوفی به‌سمت آشپزخانه رفت و من فکر کردم می‌خواهد چاقو بردارد، دستش را گرفتم. او یک لیوان برداشت که آن را هم از او گرفتم و لیوان افتاد و شکست، بعد هم دعوایمان تمام شد.”

حمید در این جلسه گفت که ضربه‌‌زدن در حد هل‌‌دادن را قبول دارد.

پس از آخرین دفاعیات متهم، هیئت قضایی قرار متهم را از قرار وثیقه ۶۰۰ میلیون تومانی به قرار بازداشت موقت تبدیل کردند و حمیدصفت مجدداً بازداشت و روانه زندان شد.

جشن تولد 39 سالگی لیلا اوتادی در مرداد 1401 (3 عکس)
بخوانید:

در ادامه حکم قصاص برای متهم صادر شد اما اولیای‌دم حمیدصفت به حکم صادره اعتراض کردند و پرونده برای فرجام‌خواهی به دیوان‌عالی کشور فرستاده شد.

به این ترتیب با رأی اکثریت شعبه ۳۹ دیوان‌عالی کشور فرجام‌خواهی پرونده حمیدصفت پذیرفته و حکم قتل عمد و قصاص حمیدصفت نقض شد. (منبع :تسنیم)

http://aksiato.com/wp-content/uploads/2021/10/hamid-sefat-freedom-3.jpg

http://aksiato.com/wp-content/uploads/2021/10/hamid-sefat-freedom-2.jpg

http://aksiato.com/wp-content/uploads/2021/10/hamid-sefat-freedom-4.jpg

http://aksiato.com/wp-content/uploads/2021/10/hamid-sefat-freedom-7.jpg

http://aksiato.com/wp-content/uploads/2021/10/hamid-sefat-freedom-8.jpg

http://aksiato.com/wp-content/uploads/2021/10/hamid-sefat-freedom-6.jpg


برچسب ها

دیدگاه ها و نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.×

دسته بندی مطالب