فهرست مطالب

آخرین تصاویر امروز

علی هاشمی بازیگر سریال سرباز و همسرش پگاه (۶ عکس)

عکس های علی هاشمی بازیگر نقش شهاب نقیان در سریال سرباز و همسرش پگاه ترکی (طراح صحنه)

بازیگران مرد ایرانی خانوادگی  علی هاشمی بازیگر سریال سرباز و همسرش پگاه (6 عکس)

معرفی سریال : مجوعه تلویزیونی «سرباز» در ۵۰ قسمت ۴۵ دقیقه‌ای به کارگردانی هادی مقدم دوست و تهیه‌کنندگی محمدرضا شفیعی از اول ماه رمضان ۹۹ بر روی آنتن شبکه سوم سیما رفته است و بعد از اتمام ماه رمضان نیز پخش آن ادامه خواهد داشت .

خلاصه دستان : این سریال حکایت سرباز وظیفه‌ای به نام یحیی، همسرش یلدا و رفقای هم خدمتی اش است و در خلاصه داستان آن آمده است:‌ در وفای عشق تو مشهور خوبانم چو شمع، شب نشینکوی سربازان و رندانم چو شمع…

بازیگران : آرش مجیدی ، الیکا عبدالرزاقی ، پدرام شریفی، رویا تیموریان، کورش تهامی، نیما شعبان نژاد، سیاوش خیرابی، علی هاشمی ، جمال اجلالی، اسماعیل محرابی، گلوریا هاردی ، افسانه کمالی ، جواد خواجوی، فرحناز منافی ظاهر، کاوه آهنگر، مهتاب ثروتی ، محبوبه صادقی، مهدی مستصبری و دریا بخشنده از بازیگران این مجموعه هستند.

بازیگران مرد ایرانی خانوادگی  علی هاشمی بازیگر سریال سرباز و همسرش پگاه (6 عکس)

بازیگران مرد ایرانی خانوادگی  علی هاشمی بازیگر سریال سرباز و همسرش پگاه (6 عکس)

نکات سریال : ر خبرهای اولیه سرباز، نام حمید نعمت الله به عنوان نویسنده در کنار مقدم دوست دیده می شد و شنیده ها حاکی است که او در پیش تولید و انتخاب عوامل و بازیگران و حتی مدتی نیز سر صحنه فیلمبرداری حضور داشته است. این در حالی است که در تیتراژ این سریال، نام نعمت الله حتی به عنوان نویسنده نیز در کنار مقدم دوست دیده نمی شود.

مقدم دوست در این مجموعه برای اولین بار از جواد خواجوی، اینفلوئنسر مطرح اینستاگرام، با عنوان بازیگر استفاده کرد تا پایش در آثار دیگر نیز به جلوی دوربین باز شود.

تصویربرداری سرباز چیزی حدود ۱۹ ماه طول کشید اما پس از گذشت یک سال، مدتی به دلیل کمبود بودجه و مشکلات مالی متوقف شد.

سال گذشته با توجه به وقوع سیل در شهرهای مختلف ایران، فیلمنامه سرباز دچار تغییراتی شد و به منظور همدردی با مردم و در جهت به روز شدن هرچه بیشتر قصه، سکانس های مربوط به مناطق زلزله زده این فیلمنامه به مناطق سیل زده تغییر پیدا کرد.

بازیگران مرد ایرانی خانوادگی  علی هاشمی بازیگر سریال سرباز و همسرش پگاه (6 عکس)

بازیگران مرد ایرانی خانوادگی  علی هاشمی بازیگر سریال سرباز و همسرش پگاه (6 عکس)

صحبت های علی هاشمی درباره سریال «سرباز»

هادی مقدم دوست به عنوان کارگردان برای انتخاب نقش شهاب بسیار حساس بود و بازیگران مختلفی را در ذهن داشت. قبل از من، آرش مجیدی برای نقش یحیی انتخاب شده بود و به قول آقای مقدم دوست، کاراکتر یحیی یک پهلوان فقیر است که کار خیر می‌کند، ولی فقیر است و چون قرار بود برای نقش مقابل یحیی بازیگری را انتخاب کنند که علاوه بر داشتن شخصیت خودجوش و اکتیو از لحاظ قامت همیشه یک نگاه بالا به پایینی از طرف یحیی به شهاب باشد، من برای این نقش انتخاب شدم.

وی درباره همکاری با آرش مجیدی افزود: آرش مجیدی یک بازیگر حرفه‌ای و بی نظیر است و در کنارش به عنوان نقش مقابل احساس خوب دارید که دائم همراه بازیگر است از این رو از همکاری با او لذت بردم.

عامل هاشمی درباره نظرات مخاطبان گفت: نظر مخاطبان خیلی متناقص است، اکثرا با سریال ارتباط برقرار کرده اند. به نظر من بعضی اوقات وقتی خیلی فحش می‌خوری، یعنی کارت را درست انجام داده ای. برخی از مخاطبان با نقش ارتباط خوبی گرفته و به من می‌گویند چقدر آدم ترسو و کم رویی هستی!

این بازیگر درباره معاف شدن خود در سربازی توضیح داد:من سربازی را با قانون سه برادر معاف شدم، البته در سریال «سرباز» ۲۱ ماه سربازی را تجربه کردم.

عامل هاشمی درباره گزیده کاری خود عنوان کرد: گزیده کار نیستم اما علاقه شخصی من با توجه به شرایطی که برای مردم کشورم وجود دارد این است که لبخندی روی لب‌های مخاطبان تلویزیون بیاورم. سریال «سرباز» ۲۱ ماه طول کشید و من با هماهنگی تهیه کننده و برنامه ریز چند کار دیگر مثل سریال« محکومین»، «سال‌های دور از خانه» را هم کار کردم.

وی ادامه داد: به عنوان یک هنرمند همیشه به این فکر می‌کنم که دغدغه‌های اجتماعی را برای لحظاتی از مردم کشورم دور کنم و بتوانم آن‌ها را بخندانم. سریال «سرباز» برخلاف تجربه‌هایی که انجام داده بودم، سریالی است که ترجیح بر این بود، ذائقه مردم را قلقلک دهد و اینکه مردم با یک شخصیتی رو به رو شوند که بامزه نیست؛ اگر هم بامزه است، لج دربیار است و این برای من جذاب بود.

وی درباره پخش سریال در ماه رمضان بیان کرد: زمانی که سریال را بازی می‌کردیم، قرار نبود ماه رمضان پخش شود. ذائقه و فصل برای پخش سریال‌ها بسیار مهم است. من همیشه فکر می‌کردم این سریال در یک فصل سرد پخش شود تا با روایت فصل همخوانی داشته باشد. اما به دلیل ماجرای کرونا پخش سریال زودتر انجام شد.

وی افزود:به نظر خود من سریال ذائقه ماه رمضان نیست؛ در ماه رمضان مردم به دنبال فعالیت خیلی بالا وچالش دراماتیک هستند. سریالی با این مضمون که قرار است مردم را به فکر فرو ببرد و یاد یکسری از آدم‌ها و خاطرات خودشان بیاندازد برای ماه رمضان سنگین است، اما معتقد هستم باید ذائقه مردم بالاتربرود و روز به روز فرهنگی‌تر شود و این فکر کردن و این تفکر برای تماشاچیان تلویزیون مهم است.

عامل هاشمی درباره ادامه سریال «سرباز» اظهار کرد: به نظرم مخاطبان «سرباز» روز به روز بیشتر می‌شوند چراکه بازیگران بیشتری اضافه خواهند شد ما هنوز از پدرام شریفی، جواد خواجوی، نیما شعبان نژاد بازی ندیدیم. البته مردم به این ساختار موقعیتی در فیلمنامه عادت خواهند کرد و برای آنها جذاب خواهد شد که اکثر فیلمنامه موقعیت‌های جذاب دارد و در عرض فیلمنامه هم موقعیت جذاب وجود دارد و در طول فیلمنامه کم کم با سریال همراه می‌شوند.

بازیگر «سال‌های دور از خانه» درباره پیشنهادات اخیر بیان کرد:چند کار پیشنهاد شده است، اما به دلیل شرایط کرونا هنوز خبری نیست. سازمان سینمایی فقط برای چند فیلم مجوز داده است که بالای ۷۰ درصد فیلمبرداری شده بودند. اما کار‌های تلویزیون همچنان برای من جذاب‌تر است. در این شرایط علاقه مند نیستم که مردم برای خندیدن هزینه کنند؛ بیشتر از این‌ها به آنها بدهکار هستیم و باید سعی کنیم که مجانی بخندانیم و سرگرمشان کنیم.

عامل هاشمی درباره تاثیر گذاری خانواده برای حضور در این عرصه گفت: برادرم بسیار بازیگر خوبی است و از او بسیار یاد گرفتم، اگر بخواهم از تاثیر گذاری بگویم؛ خانواده من این اتفاق را برایم رقم زده اند چراکه پدرم بازیگر و کارگردان صدا و سیمای مشهد است و او یک نمایش رادیویی به نام «دهکده» را حدود ۳۵ سال است که ادامه می‌دهد. او مشوق اصلی ما بود. البته هدایت زودتر از من وارد دانشگاه و البته معروف شد، اما من هم درهنرستان و هم دانشگاه بازیگری خواندم و سالیان سال تئاتر کار کردم تا به مرور وارد حوزه تصویر شدم.

بازیگران مرد ایرانی خانوادگی  علی هاشمی بازیگر سریال سرباز و همسرش پگاه (6 عکس)


برچسب ها

دیدگاه ها و نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.×

دسته بندی مطالب