فهرست مطالب

آخرین تصاویر امروز

مینا ساداتی در روز چهارم سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر (۴ عکس)

عکس های مینا ساداتی به همراه دیگر هنرمندان در نشست پرسش و پاسخ فیلم «درخت گردو» در چهارمین روز از سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر

نشست خبری فیلم سینمایی «درخت گردو» به کارگردانی محمدحسین مهدویان با حضور کارگردان، ابراهیم امینی و حسین حسنی (فیلمنامه‌نویسان)، سیدمصطفی احمدی (تهیه‌کننده)، مینو شریفی ، مینا ساداتی ، مهران مدیری (بازیگران)، هادی بهروز (مدیر فیلمبرداری)، حبیب خزایی‌فر (موسیقی)، بهزاد جعفری (طراح صحنه و لباس)، ایمان کرمیان (جلوه‌های ویژه میدانی)، امین پهلوان‌زاده (جلوه‌های ویژه بصری) و خسرو نقیبی (منتقد) با اجرای محمدرضا مقدسیان عصر روز سه‌شنبه ۱۵ بهمن‌ماه در پردیس سینمایی ملت برگزار شد.

بازیگران جشنواره فیلم فجر  مینا ساداتی در روز چهارم سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر (۴ عکس)

گزارش نشست : محمدحسین مهدویان درباره ساخت فیلم سینمایی «درخت گردو» گفت: این فیلم نسبت به فیلم های قبلی خودم دشواری های خاصی داشت، زبان این زبانی داشت که در ابتدا با آن آشنا نبودم و به همین جهت اول باید با فرهنگ این اقلیم آشنا می شدم.

وی درباره بازیگران کودک فیلم افزود: کار کردن با بچه های فیلم خیلی کار سختی بود، اول اینکه فشار فیزیکی تحمل نکنند و از لحاظ روحی هم باید بسیار حواسمان را جمع می کردیم، گریم کودکان و بزرگسالان فیلم چالش بسیار سختی بود.

وی در همین راستا افزود: یکی دیگر از چالش های سخت ما استفاده از حیوانات بود، زیرا هم اینکه باید صحنه ها باور پذیر باشد و هم اینکه به حیوانات آسیبی نرسانیم، در این فیلم تعداد زیادی جسد حیوان استفاده می کردیم که پیدا کردن آنها هم بسیار سخت بود.

مهدویان درباره انتخاب پیمان معادی برای فیلم اظهار کرد: پیمان معادی نخستین انتخاب ما بود، زیرا این نقش اصلی بود و باید توانایی چنین پردازشی توسط بازیگر وجود داشت، ما قصد داریم این فیلم پخش بین المللی هم داشته باشد و حضور پیمان معادی می تواند به شدت در این امر هم به ما کمک کند، البته از ابتدا مساله زبان را داشتیم اما با کمک کارشناسان این اتفاق هم به خوبی افتاد.

مهران مدیری درباره حضور در فیلم درخت گردو اظهار کرد: در ابتدا برای بازماندگان سقوط هواپیما طلب صبر میکنم، اینجا جای پیمان به شدت خالی است، من در اتفاقات سردشت خودم از نزدیک بخش بزرگی از این اتفاقات را دیدم. دوستی من با مصطفی احمدی و محمدحسین مهدویان علاوه بر فیلمنامه خوب باعث شد من گوشه ای از این کار باشم. مهمتر از همه اینکه من عاشق مردم کرد هستم، من تمام دوران جنک در کردستان بودم، سالها با همین مردم زندگی کردم و دوستان خوبی دارم، به نظر من کردها با تمام محرومیت ها انسان های بسیار مهربان و آدم حسابی هستند.

مصطفی احمدی درباره انتخاب مهران مدیری برای بازی در این فیلم گفت: این انتخاب هیچ ربطی به رابطه من با مهران مدیری ندارد و از همان ابتدا مهران مدیری جزو گزینه های ما برای ایفای نقش در این فیلم بود.

بازیگران جشنواره فیلم فجر  مینا ساداتی در روز چهارم سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر (۴ عکس)

مینو شریفی درباره بازی در این فیلم گفت: درخت گردو اولین پروژه سینمایی من بود، خیلی خوشحالم که اولین کارم را با حرفه ای آغاز کردم، من بسیار در این کار یاد گرفتم، همانطور که مینا ساداتی گفت فیلم بسیار سختی بود، این کار نیاز به تمرکز زیادی داشت.

مهران مدیری درباره سختی های این فیلم گفت: اولین سختی این بود که صبح زود بیدار می شدیم که این به شخصه برای من خیلی سخت بود، ما با هواپیما به سنندج می رفتیم و باور کنید خیلی سفرهای خطرناکی را پشت سر می گذاشتیم.

محمد خزاعی فر آهنگساز فیلم درباره موسیقی اثر گفت: من تحقیقات مفصلی از موسیقی کردستان انجام دادم، این موسیقی کاملا توسط موزیسین های کرد بهره بردیم، موسیقی کردی و ترکی به هم نزدیک است و هیچکدام از موسیقی انتخابی نبود.

پیمان معادی که در این نشست حضور نداشت با تماس تلفنی به نشست ملحق شد و گفت: واقعیت برای من بخش بازتاب بین المللی و سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر اهمیت چندانی ندارد، من روز اول که فیلمنامه را خواندم به مهدویان گفتم خواندن این فیلم سخت است چه برسد به بازی کردنش، من می دانستم که مهدویان به سینما آشنایی درستی دارد. درخت گردو فیلم مهمی است، من اعتقاد دارم که این پیش از خوب بودن اثر بسیار مهمی در سینمای ایران است. این فیلم میتواند در انتشار تاثیر مخرب اتفاقات بمباران سردشت در عرصه بین الملل موثر باشد.

محمدحسین مهدویان درباره سختی‌های ساخت این فیلم برای پیمان معادی گفت: باور کنید پیمان معادی برای این نقش بارها در بیمارستان بستری شد، بعد از صحنه حمام باور کنید که کل گروه دچار شوک روحی شد و ما مجبور شدیم چند روز پروژه را متوقف کنیم.

بازیگران جشنواره فیلم فجر  مینا ساداتی در روز چهارم سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر (۴ عکس)

ابراهیم امینی نویسنده فیلمنامه درباره نگارش اثر گفت: تجربه کارهای قبلی با ما بود و در همه آنها بر مبنای یک ماجرای واقعی فیلم نوشتیم، همان تجربه ها باعث شد تا در این فیلم راهکار را بدانیم، ما در ابتدا باید واقعیت ها را شناسایی می کردیم، ما اول باید می دیدیم که در واقع چه اتفاقی افتاده است. ما بیشتر در مورد کاراکترها تخیل می کنیم و در خود وقایع به مستندات رجوع می کنیم.

حسین حسنی درباره نویسنده دیگر این فیلم اظهار کرد: این روایت می تواند به ما کمک کند که یک واسطه برای شرح حجم دردناک بودن داستان داشته باشیم، ما خواستیم لحظات غم انگیز را با روایت گونه بودن قصه تعدیل کنیم.

پیمان معادی ادامه داد: من از محمدحسین مهدویان بابت انتخاب شجاعانه اش تشکر می کنم، عبدالله مهربان معلم زبان کردی من یکی از مهمترین عناصر شکل گیری این نقش بود، وی برای من بالاتر از معلم زبان بود، وی زندگی کردی را به من یاد داد.

محمدحسین مهدویان درباره انتهای فیلم گفت: امیدوارم که انتهای فیلم و سرنوشت ژینا بتواند امید را به وجود بیاورد، تجربه چهار فیلم قبلی به من یاد داده است، من سعی کردم که در مورد موضوعات ملی فیلم بسازم، هر وقت فیلم ملی بسازیم محکوم می شویم که برای عده ای خاص فیلم می سازیم اما سینما فراتر از این حرفها هست. من در درخت گردو سعی کردم علاوه بر ملی بودن اثر نقد خود را هم اعمال کنم.

مینا ساداتی بازیگر فیلم «درخت گردو» که در نشست خبری این فیلم حضور پیدا کرده بود، بغضش ترکید و برای لحظاتی گریه کرد.

بازیگران جشنواره فیلم فجر  مینا ساداتی در روز چهارم سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر (۴ عکس)


برچسب ها

دیدگاه ها و نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.×

دسته بندی مطالب