فهرست مطالب

آخرین تصاویر امروز

پانته آ پناهی ها در روز ششم سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر (۶ عکس)

عکس های پانته آ پناهی ها در مراسم فتوکال و نشست رسانه ای فیلم سینمایی «جمشیدیه» در ششمین روز از سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر

نشست خبری فیلم «جمشیدیه» با حضور یلدا جبلی (کارگردان)، ستاره پسیانی ، پانته آ پناهی ها ، سارا بهرامی ، حامد کمیلی ، شادی کرم وردی ، ندا جبرائیلی ، محمد ولی زادگان (بازیگران)، محمد صادق آذین (تهیه کننده)، فردین خلعتبری(تهیه کننده و آهنگساز)، آرش قاسمی(صداگذار)،حبیب مجیدی(عکاس)، عظیم فراین(گریمور) و دیگر عوامل فیلم با اجرای محمود گبرلو در سومین سانس از ششمین روز از جشنواره برگزار شد.

معرفی فیلم : یلدا جبلی یک از چهار کارگردان سینمای ایران در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر است. وی برای دومین بار کارگردانی در سینما را تجربه می کند. جبلی نخستین بار چهار سال پیش فیلم “داره صبح میشه” را کارگردانی کرد و حالا بار دیگر می خواهد شانس خود در جشنواره فیلم فجر را با فیلم “جمشیدیه” بیازماید. فیلم جبلی سومین فیلم جشنواره در روز ششم خواهد بود.
یلدا جبلی متولد سال ۱۳۵۹ در تهران، کارگردان، نویسنده و تدوینگر است. او فارغ التحصیل رشته سینما از دانشکده سینما تئاتر است. یلدا جبلی فیلمسازی را با ساخت تله‌فیلم‌هایی از جمله “یک فنجان چای گرم” و “این جاده دو طرفه است” آغاز کرد. او فعالیت سینمایی خود را از سال ۱۳۹۱ با تدوین فیلم “بشارت به یک شهروند هزاره سوم” آغاز کرد.
“جمشیدیه” در فضایی متفاوت و سبکی جدید نسبت به فیلم “داره صبح میشه” است که نگاهی به یکی از معضلات چالش برانگیز جامعه دارد. “جمشیدیه” یک فیلم اجتماعی است که برگرفته از روابط شهری، آدم‌ها، شلوغی شهر و ماجراهایی است که در پس این شلوغی و این روابط به وجود می‌آید.
فیلم “داره صبح میشه” اولین ساخته یلدا جبلی در بخش هنر و تجربه سی و سومین جشنواره فیلم فجر حضور داشت و نامزد بهترین فیلم در این بخش شد.
در خلاصه داستان جمشیدیه آمده است: ترانه و امیر (زن و شوهر ۳۴ و ۳۷ ساله) در شب تولد امیر، درگیر حادثه‌ای شده و برای کشف حقایق نهفته در دل این حادثه، وارد مسیر پیچیده‌ای می‌شوند که هرچه در آن پیش می‌روند، امکان بازگشت‌شان کمتر می‌شود.
سارا بهرامی ، حامد کمیلی ، پانته آ پناهی ها ، ستاره پسیانی ، شادی کرم‌ رودی ، ندا جبرائیلی ، حمیرا نونهالی، سعید چنگیزیان، محمد ولی زادگان، کاوه کاتب، لیلی فرهادپور، غلامرضا کیایی نژاد،کیومرث پوراحمد و بهرام عظیمی بازیگران فیلم سینمایی جمشیدیه هستند.

پانته آ پناهی ها در روز چهارم سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر (4 عکس)
بخوانید:

گزارش نشست رسانه ای فیلم : نشست رسانه‌ای فیلم سینمایی «جمشیدیه» به کارگردانی یلدا جبلی شامگاه ۱۵ بهمن ماه در خلال سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر در پردیس ملت؛ سینمای رسانه‌ها برگزار شد.

در ابتدای این نشست جبلی درباره شعاری بودن فیلم عنوان کرد: من فکر نمی‌کردم دیالوگ‌ها شعاری باشد اگر چنین فکری می‌کردم کاری می‌کردم که شعاری نباشد.

جبلی درباره ضد انسانی بودن «جمشیدیه» هم توضیح داد: کاراکتر زن ما به نام ترانه مدام در فیلم درباره کشتن شخصیت راننده می‌گفت که چرا این اتفاق افتاده است و در نهایت خود را به پلیس معرفی می‌کند بنابراین این رفتار نشان از ضدانسانی بودن رفتار او ندارد. ضمن اینکه فکر می‌کنم ترانه و رفتارش نشان می‌دهد که حرکت‌های ضدانسانی دور از این شخصیت نیست.

وی درباره انتخاب کیومرث پوراحمد هم برای نقش پدر امیر اظهار کرد: در نمایش‌های مردمی دیدیم که مردم این نقش را دوست داشتند و ما فکر کردیم این بهترین انتخاب است.

پانته‌آ پناهی ها بازیگر این فیلم هم مطرح کرد: دلیل انتخاب این نقش همزادپنداری بیشتر با این نقش بود چراکه می‌بینیم او در یک دوراهی قرار گرفته است.

جبلی درباره اینکه چرا ترانه بازجویی نمی‌شود هم گفت: فیلم‌های زیادی درباره بازجویی کردن ساخته شده اما قصه «جمشیدیه» ماجرای دیگری را روایت می‌کند منتها مسیر آن یک مسیر آشنایی است که برای «جمشیدیه» انتخاب شد.
جبلی اظهار کرد: «جمشیدیه» پر از لوکیشن‌های مختلف است و یک فیلم دورهمی و آپارتمانی نیست. به هر حال برخی از فضاها فیلمساز را به سمت ساخت داستان‌های مورد علاقه خود می‌برد.
وی درباره ایده اولیه شکل‌گیری «جمشیدیه» ظهار کرد: فیلمنامه اولیه بر اساس یک جرقه واقعی اتفاق افتاد و به همین تربیت ما به بیش از پنجاه دادگاه سر زدیم و از حضور چند وکیل در رشته‌های مختلف در این فیلم استفاده کردیم شاید اگر به آن دادگاه‌ها نمی‌رفتیم به این مسأله مانند دیگر فیلم‌ها نزدیک می‌شدیم از همین رو حتی نخواستم به شکل بصری هم دادگاه شبیه فیلم‌های دیگر شود.
این کارگردان درباره انتخاب سارا بهرامی و حامد کمیلی گفت: من به این مسأله که این زوج هنری به‌عنوان زن و شوهر برای مخاطب آشنایی دارند فکر کردم و به همین دلیل آنها را انتخاب کردم چون حس خوبی برای مخاطب به جا می‌گذاشت اما جدا از این به نظرم هر ۲ از بهترین انتخاب‌ها بودند.

مینا وحید در روز هفتم جشنواره فیلم فجر ۳۶ (۱۰ عکس)
بخوانید:

کمیلی در ادامه عنوان کرد: من یک بازیگر هستم و این کمترین اهمیت را برای من دارد که در کنار کسی بازی کنم که پیش از این با او همکار بوده ام. سابقه همکاری من و سارا بهرامی دلیل قانع‌کننده‌ای نبود که این نقش را نپذیرم. از سوی دیگر ما در این فیلم روابط خانوادگی این زوج را نمی‌دیدیم و به نظرم با توجه به سابقه‌ای که هر ۲ در ایفای نقش زن و شوهر داشتیم، در ذهن مخاطب ماندگار می‌شدیم.

سارا بهرامی هم توضیح داد: من و حامد کمیلی این دغدغه را داشتیم که بازی تکراری نداشته باشیم برای مثال من با آقای کمیلی زیاد همکاری داشتم اما نقش‌هایی که با او کار کردم متفاوت بوده است.
بهرامی مطرح کرد: خدارا شکر که سیمرغ دارم ولی باید بگویم هرگز برای کسب سیمرغ بازی نمی‌کنم در این فیلم هم نقشم بسیار حساس بود اما چند نقد خواندم که دلم را شکسته است برای مثال یکی از منتقدها گفته این فیلم درباره فحش است و من برای چنین منتقدهایی متاسفم. باید عنوان کنم لمپنیسم بخشی از ادبیات ما شده و من برای این مسأله متاسفم. از همین رو فکر می‌کنم شاید ادبیات کاراکتر اصلی با نام ترانه باعث شود کشوری که از کتاب و ادبیات دور است به خودش بیاید. من تمام قد برای این انتخاب ایستاده‌ام و به آن افتخار می‌کنم. ضمن اینکه برای من جشنواره یک چیز جذاب است که ترجیح می‌دهم هیجان آن را تجربه کنم.

جبلی در پایان گفت: حرف «جمشیدیه» این است که هر اتفاقی هر لحظه ما را می‌تواند در جایگاه یک قاتل برساند.

پانته آ پناهی در نوزدهمین جشن خانه سینما (3 عکس)
بخوانید:

جشنواره فیلم فجر  پانته آ پناهی ها در روز ششم سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر (۶ عکس)

جشنواره فیلم فجر  پانته آ پناهی ها در روز ششم سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر (۶ عکس)

جشنواره فیلم فجر  پانته آ پناهی ها در روز ششم سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر (۶ عکس)

جشنواره فیلم فجر  پانته آ پناهی ها در روز ششم سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر (۶ عکس)

جشنواره فیلم فجر  پانته آ پناهی ها در روز ششم سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر (۶ عکس)

جشنواره فیلم فجر  پانته آ پناهی ها در روز ششم سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر (۶ عکس)


دیدگاه ها و نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.×

دسته بندی مطالب