فهرست مطالب

آخرین تصاویر امروز

سارا مقربی بازیگر نقش نهال در سریال بوتیمار (۸ عکس)

عکس های سارا مقربی بازیگر نقش نهال در سریال «بوتیمار» ساخته علیرضا نجف زاده در اردیبهشت م هرداد ۱۴۰۰

برای دیدن عکس های مرجانه گلچین بازیگر نقش مریم در سریال بوتیمار اینجا کلیک کنید

برای دیدن عکس های ندا کوهی بازیگر نقش زهرا در سریال بوتیمار اینجا کلیک کنید

بازیگران بازیگران زن ایرانی  سارا مقربی بازیگر نقش نهال در سریال بوتیمار (8 عکس)

معرفی سریال : مجموعه تلویزیونی «بوتیمار» به کارگردانی علیرضا نجف زاده و تهیه کنندگی مهران مهام و نویسندگی سعید جلالی، شهاب عباسی و آرمان صبوری از شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه ساعت ۲۰:۴۵ از شبکه سه سیما به روی آتن رفته است .

در خلاصه داستان این مجموعه نمایشی آمده است: بوتیمار همیشه در تشنگی به سر می‌برد اما آن هنگام که به رودخانه و یا دریا می‌رسد، نگران می شود که مبادا آب دریا تمام شود و او از تشنگی بمیرد، پس آب نمی خورد و تشنه می ماند … بوتیمار همیشه نگران فرداست.

بازیگران سریال : حمید لولایی، مرجانه گلچین، هدایت هاشمی، اشکان اشتیاق، سارا مقربی ، ندا کوهی، علیرضا درویش، سلمان خطی، ملیحه بقایی، حسین توهمی، سامی غریبی و دانیال جعفری بازیگران اصلی این مجموعه تلویزیونی هستند.

بازیگران بازیگران زن ایرانی  سارا مقربی بازیگر نقش نهال در سریال بوتیمار (8 عکس)

مصاحبه سارا مقربی بازیگر نقش نهال در سریال بوتیمار

سریال «بوتیمار» درست است نام عجیب و غریبی دارد که شاید خیلی‌ها برای اولین بار این نام را می‌شنوند. اما در بطن ماجرایش که بروید متوجه می‌شوید چرا این نام را برای این سریال انتخاب کرده اند.

این سریال روایت یک قصه خانوادگی را در دل جامعه و فراز و نشیب هایش نشان می‌دهد. خانواده‌ای که بنا به شرایطی مجبور به سفری به شمال کشور می‌شوند و هر کدام از اعضای آن دغدغه‌ای برای آینده و زندگی خود دارند.

نهال (با بازی سارا مقربی) هم تنها دختر این خانواده است که در سن دانشجویی می‌خواهد با یکی از هم کلاسی هایش ازدواج کند. مشکلاتی که برای پدر و خانواده او رخ می‌دهد در میانه داستان او را هم درگیر این ماجرا می‌کند و قصه‌ای با چاشنی کرونا را تصویر می‌کند.

«سارا مقربی» که در این سریال نقش نهال را ایفا می‌کند، با ما گفتگو کرد و درباره اولین سریالی که بازی کرده است و تجربه حضور در سریال‌های کمدی و جدی صحبت کرد.

شما تا به حال در سریال‌های تلویزیونی دیده نشده بودید و در سریال بوتیمار برای اولین بار بازیگری را در قاب تصویر تجربه کردید. درست است؟

حضورم در بوتیمار اولین تجربه ام نیست، اما اولین کاری است که تا به حال از من پخش شده است.

نهال دختری است که به شدت به پدرش وابسته است و حتی زمانی که می‌خواهد ازدواج کند برای او و پدرش سخت است. چطور شد که به این کار معرفی شدید؟

قبل از این کار تئاتر بازی می‌کردم و همین باعث شد که مرا شناختند و از من دعوت به همکاری کردند و به دفتر رفتم و آقای مهام و نجف زاده را از نزدیک دیدم و صحبت کردیم.

چند سالتان است؟

۲۰ سال.

و تقریبا همین سن را در سریال بازی می‌کنید؟

بله همین حدود است و نقش دختر دانشجویی است.

بازیگران بازیگران زن ایرانی  سارا مقربی بازیگر نقش نهال در سریال بوتیمار (8 عکس)

با توجه به اینکه سریال در ژانر کمدی ساخته شده است، حضور در سریال کمدی برای اولین تجربه چطور بود؟

کمدی برخلاف تصوری که همه دارند شاید خودم هم همین تصور را داشتم که خیلی کار راحتی است، اما واقعا اینطور نیست. خیلی چالش بزرگی است اینکه بخواهی کمدی کار کنی. اینکه در یک فضای جدی باعث شوید یک کاری طنز شود و بقیه با آن بخندند و برای من هم چالش بزرگی بود، اما خداراشکر با راهنمایی‌هایی که آقای نجف زاده کردند خیلی به من کمک کردند و امیدوارم که مسیر را درست پیش رفته باشم.

مهسا طهماسبی بایگر نقش کیان در سریال دیوار به دیوار (6 عکس)
بخوانید:

نقش نهال بیشتر از اینکه تم‌های کمدی داشته باشد نقشی جدی است که در موقعیت‌های کمدی قرار گرفته است.

بله آنقدر‌ها کمدی نیست و بیشتر شرایطی که برایش پیش می‌آید کمدی است.

یکی از دغدغه‌های جوانان امروزی ازدواج و مسائل قبل و بعد از آن است که به واسطه حضور شما و علی صبوری به بخش‌هایی از این ماجرا ورود شده است.

در کل این سریال، کار به روزی است. به نسبت اینکه دغدغه کل آدم‌های این کار همان کرونا است و مسائل و مشکلاتی که الان مردم با آن دست و پنجه نرم می‌کنند را سعی کردیم در کار نشان دهیم.

بله یکی دیگر از مواردی که به شدت در این کار دیده می‌شود و مورد توجه قرار گرفته است، همین کرونا است که البته در کار‌های دیگری هم بوده، اما نه با این جزئیات و ریزبینی.

بله، ما هم تلاش کردیم تا جایی که می‌شود به روز جلو رویم و تمام این مشکلات مردم را نشان دهیم حالا در قالبش کاری کنیم که یک جا‌هایی هم مردم با ما همذات پنداری کنند و لبخندی روی لبانشان بیاید.

یعنی از نظر شما این سریال کمدی صرف نیست؟

نه کمدی صرف هست، اما در کنار کمدی بودن مشکلات و مسائل مردم را هم با خودش درگیر کرده است.

با توجه به اینکه کرونا هم در قصه هست، چقدر سعی کردید به تلخی‌های کرونا ورود کنید؟

خیلی سعی کردیم که اوضاع را طوری نشان دهیم که مردم را شاد کنیم و حالشان خوب شود، اما تا آنجایی که می‌شد تمام شرایط کرونا پروتکل هایش و اتفاق‌هایی که مردم با آن درگیرند را نشان دادیم. حتی جایی هست که یکی از شخصیت‌ها دچار این بیماری می‌شود و سعی می‌کنیم حال بقیه را هم نشان دهیم.

فکر می‌کنید نشان دادن کرونا در قصه این سریال و ورود به جزئیات کرونا در ریز زندگی مردم چقدر می‌تواند مردم را کمک کند و بار روانی شان را کم کند؟

فکر می‌کنم بتواند خیلی مردم را کمک کند، چونکه الان همه مردم با آن درگیرند و چیزی نیست که نتوانند حسش کنند و نتوانند با آن همذات پنداری کنند.

کما اینکه چند وقتی از کرونا گذشته و حس می‌کنم در یک زمانی برای مردم عادی شده بود. اما امیدوارم حداقل این کار باعث شود تلنگری به مردمی زده شود که بی خیال هستند و مردم این موضوع را جدی بگیرند و آنقدر راحت از کنارش رد نشوند، چون واقعا ساده نیست و باید انگار یکی از اعضای خانواده درگیر شود تا بقیه متوجه شوند چی هست و چقدر سخت و خطرناک است.

بازیگران بازیگران زن ایرانی  سارا مقربی بازیگر نقش نهال در سریال بوتیمار (8 عکس)

به طور معمول برخی از نقش‌ها به بازیگرانی که آن را ایفا می‌کنند شباهت‌هایی دارد و برخی اوقات هم بازیگران نقش را برای خود می‌کنند. نقش نهال به شما شباهت دارد؟

نهال تقریبا هم سن خودم است و دانشجو بودنش به من شباهت دارد و آنقدر‌ها با من تفاوت ندارد. اما اتفاق‌ها و درگیری‌هایی که برایش در موقعیت‌های مختلف پیش می‌آید، شاید متفاوت از زندگی شخصی من باشد. اما به صورت کلی آنقدر از من دور نیست.

پرستو صالحی در اکران مردمی فیلم تخته گاز (۶ عکس)
بخوانید:

نقش نهال دغدغه‌های سارا مقربی را در زندگی شخصی اش نشان می‌دهد؟

فکر می‌کنم نه فقط دغدغه من، دغدغه خیلی از جوان‌های امروزی شاید حتی نشان می‌دهد. درگیری با دانشگاه ازدواج مخالفت پدر یا اتفاق‌هایی که در خانواده می‌افتد و او را درگیر می‌کند. کلا این کار یک خانواده‌ای را نشان می‌دهد که همه پشت هم بودند و هم را دوست دارند و سعی می‌کردند در کنار هم زندگی شان را جلو ببرند. این موضوع دغدغه همه هم سن و سالان من است.

این سن، سن خاصی است. یعنی نه از نوجوانی خیلی فاصله گرفته نه وارد جوانی شده است.

بله دقیقا درست است و اینکه بخواهی این دوران را درست طی کنی و در مسیر درستی پیش روی مهم‌تر است. همچنین این سریال تلاش کرده تا دغدغه‌های خانوادگی را در کنار دغدغه‌هایی که در جامعه فعلی هست را نشان دهد.

کار در شرایط کرونایی چطور است؟ با توجه به اینکه جلوی دوربین هم ماسک می‌زنید.

تجربه بسیار سختی است و امیدوارم دیگر نه فقط خود من هیچ کسی در هیچ زمانی این را تجربه را امتحان نکند. به غیر از اینکه ماسک می‌زنید و جلوی دوربین می‌روید این استرسی که سر کار دارید و اینکه الان چه می‌شود و این ویروس هست و چه کسی ممکن است به این بیماری مبتلا شده باشد؟ همه و همه از جمله دغدغه‌های یک بازیگر در پشت صحنه سریال است. اما خداراشکر در این کار واقعا پروتکل‌های بهداشتی رعایت شد و تا همین الان هیچ کسی در گروه دچار این بیماری نشد.

 خودتان کرونا گرفتید؟

یک زمانی یکی از اعضای خانواده ام با این بیماری درگیر شد و تازه متوجه شدم که چی هست. خودم هم آدمی بودم که این بیماری را جدی می‌گرفتم نه خیلی و می‌گفتم شاید برای بقیه باشد برای ما نیست. دقیقا همان چیزی که همه می‌گویند، اما وقتی درگیر می‌شوی تازه متوجه می‌شوید.

در این سریال با خانم گلچین و آقای لولایی بازی دارید. از این همکاری بگویید.

برایم افتخار بزرگی بود که بخواهم با این عزیزان کار کنم. واقعا کار کردن کنارشان خیلی برایم لذت بخش بود و مثل کلاس درس بود که خیلی یاد گرفتم و سعی کردم تا جایی که می‌توانم از کنارشان بودن بیشتر یاد بگیرم. از طرفی هم خیلی این دو عزیز به من کمک کردند و در مواقع لازم راهنمایی هایشان شامل حالم شد.

الان چند سریال دیگر هم زمان با سریال شما در حال پخش است فکر می‌کنید سریال شما چقدر دیده شده باشد؟

همیشه در هر صنفی رقابت وجود دارد. به سریال بوتیمار خیلی امیدوارم، چون مطمئنم مردم دوستش خواهند داشت و کاری است که در این شرایط سخت حال مردم را خوب می‌کند و پتانسیل اینکه بخواهد کار درجه یکی شود را دارد.

عکس های هدی زین العابدین در شهریورماه ۹۶ (7 عکس)
بخوانید:

از همکاری با آقای نجف زاده و مهام بفرمائید.

آقای نجف زاده و مهام خیلی به من لطف داشتند که اعتماد کردند و مرا برای این نقش انتخاب کردند و هدایتم کردند. شاید فکرش را هم نمی‌کردم که روزی بخواهم با آقای مهام و نجف زاده کار کنم، اما به هر حال این اتفاق افتاد. گروه تولیدمان گروه درجه یکی هستند که به طور حرفه‌ای کار می‌کنند و من هم در کنارشان حرفه‌ای بودن را یاد گرفتم.

یکی دیگر از نکاتی که در این سریال وجود دارد تصویربرداری آن در شمال کشور است. به طور معمول برای اغلب بازیگران حضور در آن خطه بسیار دلچسب است و حال و هوای خوبی به آن‌ها منتقل می‌کند.

شمال کشور خیلی حال و هوای خوبی داشت اولا به خاطر آب و هوای خوبی که دارد و بعد هم حضور در کنار بازیگران بومی که کار کردن در کنارشان تجربه خاصی بود. به هر حال هر کاری یکسری تجربه‌هایی به آدم اضافه می‌کند خیلی خوب است که موارد خوبش را نگه داریم.

چقدر دوست دارید در کار‌های کمدی بازی کنید و چقدر اولویت تان کار‌های جدی است؟

به هر حال هر بازیگری دوست دارد اغلب ژانر‌ها را در کارنامه کاری اش تجربه کند. کار کمدی را دوست دارم، اما دوست دارم کار جدی را هم حتما تجربه کنم و اینطور نباشد که فقط کمدی یا فقط جدی کار کنم و ترجیح می‌دهم متنوع کار کنم.

مدیوم برای شما اهمیت دارد؟ تلویزیون یا سینما کدام یک برایتان جذاب ترند؟

صد در صد تلویزیون برایم جذاب‌تر است. به خاطر اینکه مردم عام خیلی بیشتر آن را می‌بینند و بازیگر هم بیشتر دیده می‌شود و مردم بیشتر دوستت دارند. اما از طرفی هم سینما تجربه خیلی بزرگی است و حتما هم دوست دارم تجربه اش کنم.

چه توقعی از خودتان در بازیگری دارید و دوست دارید آینده بازیگری تان به کجا برسد؟

دوست دارم اتفاق‌های خوبی برایم در این مسیر بیفتد و سریال بوتیمار دیده شود و پشت سر آن باز هم ادامه دهم و اتفاق‌های خوبی برایم بیفتد.

حتی اگر پیشنهاد بعدی تان و پیشنهاد‌های بعدی هم کمدی باشد؟

ترجیح می‌دهم ببینم چه چیزی برایم پیش می‌آید و بعد تصمیم بگیرم.

شما بازیگری را با تئاتر آغاز کردید؟

به صورت هنرجویی از دوران کودکی بازیگری را شروع کردم، اما تقریبا سه چهار سال تئاتر حرفه‌ای و نیمه حرفه‌ای کار کردم، اما کاری که در تهران کار کرده باشم تئاتر خانه برنارد آلبا بود که بازی کردم.

فکر می‌کنم خیلی خوش شانس بودید که به سرعت هم دیده شدید و بازی تان مورد توجه قرار گرفت.

بله هم خوش شانس هم اینکه تلاش کرده بودم. اینطور نیست که همه اش شانس باشد به هر حال تلاش کردم و راه سختی را پشت سر گذاشتم تا به اینجا رسیدم و امیدوارم مابقی مسیر را هم درست بروم.

برای آینده کاری تان برنامه ریزی کردید؟

بله برنامه ریزی‌هایی دارم و از چهار سال پیش برنامه‌هایی ریختم و خداراشکر تا الان طبق آنچه دوست داشتم پیشرفته امیدوارم بقیه اش هم همینطور پیش رود.

بازیگران بازیگران زن ایرانی  سارا مقربی بازیگر نقش نهال در سریال بوتیمار (8 عکس)

بازیگران بازیگران زن ایرانی  سارا مقربی بازیگر نقش نهال در سریال بوتیمار (8 عکس)

بازیگران بازیگران زن ایرانی  سارا مقربی بازیگر نقش نهال در سریال بوتیمار (8 عکس)

بازیگران بازیگران زن ایرانی  سارا مقربی بازیگر نقش نهال در سریال بوتیمار (8 عکس)

بازیگران بازیگران زن ایرانی  سارا مقربی بازیگر نقش نهال در سریال بوتیمار (8 عکس)

بازیگران بازیگران زن ایرانی  سارا مقربی بازیگر نقش نهال در سریال بوتیمار (8 عکس)


برچسب ها

دیدگاه ها و نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.×

دسته بندی مطالب