فهرست مطالب

آخرین تصاویر امروز

علیرضا کمالی بازیگر نقش احسان سریال لحظه گرگ و میش (۶ عکس)

عکس های علیرضا کمالی بازیگر نقش احسان در سریال «لحظه گرگ و میش» به کارگردانی همایون اسعدیان در شبکه ۳ و آی فیلم

بازیگران بازیگران مرد ایرانی  علیرضا کمالی بازیگر نقش احسان سریال لحظه گرگ و میش (۶ عکس)

برای دیدن عکس های حسام محمودی بازیگر نقش هادی در سریال لحظه گرگ و میش اینجا کلیک کنید

برای دیدن عکس های المیرا دهقانی بازیگر نقش یاسمن سریال لحظه گرگ و میش اینجا کلیک کنید

برای دیدن عکس های پاشا رستمی بازیگر نقش حامد در سریال لحظه گرگ و میش اینجا کلیک کنید

برای دیدن عکس های رها خدایاری بازیگر نقش طاهره در سریال لحظه گرگ و میش اینجا کلیک کنید

برای دیدن عکس های مهرنوش مسعودیان بازیگر نقش سیما در سریال لحظه گرگ و میش اینجا کلیک کنید

برای دیدن عکس های مهتاب اکبری بازیگر نقش سوگند در سریال لحظه گرگ و میش اینجا کلیک کنید

بازیگران بازیگران مرد ایرانی  علیرضا کمالی بازیگر نقش احسان سریال لحظه گرگ و میش (۶ عکس)

معرفی سریال : مجموعه تلویزیونی «لحظه گرگ و میش» به نویسندگی مونا انوری‌زاده و همایون اسعدیان در ۵۰ قسمت تولید و برای نخستین بار در شبکه سوم سیما پخش شد ، این سریال در خرداد ماه ۱۴۰۰ از شبکه آی فیلم نیز دوباره بازپخش شد .

داستان سریال : «لحظه گرگ و میش» روایت فراز و فرود زندگی خانواده‌ ای اصیل در طول سه دهه و با محوریت زندگی تنها دختر این خانواده است؛ روایتی که از دهه ۶۰ آغاز گشته، حوادث مختلفی از قبیل جنگ، تحولات اجتماعی و اقتصادی را پشت سر گذاشته و در زمان معاصر پایان می‌پذیرد… .

بازیگران سریال : فاطمه گودرزی، شهره سلطانی ، فرید سجادی حسینی، علیرضا کمالی ، المیرا دهقانی ، حسام محمودی‌ فرید ، پانیذ برزعلی، ناصر سجادی حسینی، نیما نادری، پاشا رستمی ، رها خدایاری ، وحید آقاپور، احسان امانی، سیامک احصایی، مریم حاجی زاده، آیدا نامجو، مهرنوش مسعودیان ، زهره ساداتی، مهدی ملاک، رضا حجری، مهتاب اکبری، فراز مدیری، شبنم قربانی و اِروین گالستیان با حضور لیلا بلوکات و محمدرضا مالکی ترکیب بازیگران این مجموعه را تشکیل می‌دهند.

بازیگران بازیگران مرد ایرانی  علیرضا کمالی بازیگر نقش احسان سریال لحظه گرگ و میش (۶ عکس)

بیوگرافی علیرضا کمالی بازیگر نقش احسان در سریال «لحظه گرگ و میش»

علیرضا کمالی با نام اصلیِ علیرضا کمالی‌نژاد متولد بیست و هفت اردیبهشت ماه سال ۵۹ در تهران بازیگر سینما ،تئاتر و تلویزیون و فارغ‌التحصیل رشتهٔ بازیگری است.

او در سال ۱۳۷۹ در رشته بازیگری وارد دانشگاه هنرهای زیبای دانشگاه تهران شد و همزمان با تحصیل در رشته مذکور، در زمینه نمایش عروسکی نیز سابقه فعالیت در حوزه هنری تهران را داشته‌است. به گونه‌ای که پس از سه سال همکاری با این مرکز به عنوان بهترین بازیگر مرد نهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر دفاع مقدس انتخاب و معرفی گردید. اولین حضور وی به صورت جدی در عرصه سینما و تلویزیون، در سال ۱۳۸۲ و در سریال شیخ بهایی به کارگردانی شهرام اسدی می‌باشد که وی به عنوان دستیار کارگردان فعالیت می‌نمود.

اولین تجربه بازیگری علیرضا کمالی با بازی در نقش شمایل علی اکبر در سریال ثارالله با کارگردانی شهریار بحرانی و نویسندگی مجتبی فرآورده شکل می‌گیرد. این پروژه در دی ماه سال ۸۲ متوقف می‌شود و این امر باعث می‌شود اولین بازی و تصویر تلویزیونی وی پخش نگردد.

در سال ۱۳۸۷ در فیلم سینمایی ملک سلیمان ایفای نقش کرد که با نقدهای مثبتی همراه بود. وی در سریال نفس به کارگردانی جلیل سامان نیز به ایفای نقش پرداخته‌است.

صبا کمالی در مراسم ترحیم زنده‌یاد کاسه‌ساز
بخوانید:

فیلم های سینمایی چشمهایت راببند ، دست های خالی ، ملک سلیمان ، گلوگاه شیطان ، خانه ای در خیابان چهل و یکم ، سد معبر ، شاه کش ، آبادان یازده ۶۰ و سریال های نرگس ، نردبام آسمان ، شوق پرواز ، میلیاردر ، انقلاب زیبا و وارش از مهمترین آثار این هنرمند می باشند .

بازیگران بازیگران مرد ایرانی  علیرضا کمالی بازیگر نقش احسان سریال لحظه گرگ و میش (۶ عکس)

بازیگران بازیگران مرد ایرانی  علیرضا کمالی بازیگر نقش احسان سریال لحظه گرگ و میش (۶ عکس)

بازیگران بازیگران مرد ایرانی  علیرضا کمالی بازیگر نقش احسان سریال لحظه گرگ و میش (۶ عکس)

صحبت های علیرضا کمالی درباره حضورش در سریال «لحظه گرگ و میش»

*شخصیت احسان در سریال «لحظه گرگ و میش» در زمان خودش با رفتن به جبهه و شهادت دست به عمل قهرمانانه زده است. فکر می‌کنید آیا امروز اگر کشور ما در چنین شرایطی قرار بگیرد، شاهد قهرمانی‌‌هایی از این دست خواهیم بود؟

-این مساله قابل پیش‌بینی نیست و آدم‌‌ها در شرایط خاص، واکنش‌‌های متفاوت و غیرقابل پیش‌بینی از خود بروز می‌دهند. همان زمان هم انسان‌‌هایی رشادت به خرج دادند که شاید کسی تصورش را هم نمی‌کرد و قابل پیش‌بینی نبود. کماکان انسان‌‌هایی هستند که در وقایع خاص، شجاعت به خرج می‌دهند و حتی نمی‌توان گفت درصد این آدم‌‌ها نسبت به گذشته کم شده یا زیاد، اما وجودشان غیرقابل انکار است. بعید می‌دانم که به‌دلیل تغییر شرایط و ابعاد زندگی، نسل این آدم‌‌ها به پایان رسیده باشد.

نگاه و عملکرد افرادی مثل احسان وحدت در سریال «لحظه گرگ و میش» بحثی فرهنگی محسوب می‌شود. ما در روزمرگی دیگر گذشت آدم ها را نمی‌بینیم به‌خصوص در ساده‌ترین چیزها مثل رانندگی و ترافیک و… یک نفر به زور شما را به سمت گاردریل هدایت می‌کند که خودش مثلا پنج متر جلوتر برود! اما معتقدم در شرایط ویژه، گذشت معنای دیگری پیدا می‌کند و حتی ممکن است همان آدمی که در ترافیک جلوی من پیچید، جای دیگری برای دفاع از من جان‌فشانی کند. بحث گذشت و فداکاری در ابعاد گسترده، بحثی فرهنگی است و دوست داشتن گذشته و اینکه فکر کنیم آنچه در گذشته رخ داده دیگر تکرار نمی شود همیشه همراه ما هست.

*در گفتگوی زنده در اینستاگرام به مخاطبان گفتید که احسان وحدت به سریال برمی‌گردد. آیا این بازگشت در روند قصه هم تاثیری دارد؟

-مخاطبان احسان را در قسمت‌‌های آینده می‌بینند و این‌که چگونه برمی‌گردد و در قصه چه تاثیری دارد، بهتر است در زمان خودش دیده شود.

روابط خانواده احسان در سریال «لحظه گرگ و میش» دارای صمیمیتی عمیق است. چنین صمیمیتی در خانواده‌‌های امروز کمتر شده است!
-چیزی که در جامعه ما کیمیا شده، ادب است. ادب از هسته جامعه یعنی خانواده شکل می‌گیرد و وسعت پیدا می‌کند و درنهایت تمام قامت یک ملت را شکل می‌دهد. ادب به معنای آداب داشتن امروز وجود ندارد و در خانواده هم به معنای گذشته رعایت نمی‌شود. خاطرم هست قدیم‌‌ها خیلی به‌ندرت پیش می‌آمد که بچه‌‌ها جلوی پدر و مادر لباس خیلی راحت بپوشند، نه این‌که پدر و مادر محدودیتی ایجاد کرده باشند، بلکه حجب و حیایی بود که امروز وجود ندارد. این مساله تنها به جامعه ما محدود نیست و در همه جهان مدام تابوشکنی می‌شود و حتی تابوشکنی هم کم‌کم عادی و جزو رفتار روزانه افراد شده است. به نظر می‌رسد برای حفظ اصالت تلاشی نمی‌شود که پیوندها با آن برقرار بماند. زمانی شب‌چله معنای دیگری داشت که امروز تنها پوسته‌‌اش باقی مانده و ممکن است مثلاً شب‌چله، خانواده‌ای که دستش به دهانش می‌رسد غذای مرسوم این شب‌‌ها را بپزد و دور هم جمع شوند، اما دورهمی‌‌ها هم مثل قدیم نیست. امروز کسی حوصله پدربزرگ و مادربزرگ را ندارد و اگر پدربزرگ گوشش سنگین باشد، کسی صبر و تحمل ندارد با او حرف بزند و وقتی پدربزرگ با گوش سنگینش، حرف‌‌ها را نشنید، مجبور شود سه بار دیگر حرفش را تکرار کند! ما بزرگ‌ترهایمان را گوشه‌نشین کرده‌‌ایم و ارتباطی که در خانواده وحدت می‌بینیم، امروز واقعاً نیست. به این دلیل که ما آنقدر درگیر روزمرگی و منافع شخصی شده‌‌ایم و پیوسته در این فکریم که چه کنیم امروزمان از فردا از نظر ریالی بهتر شود؟! تعریف موفقیت به نظرم عوض شده است. یک زمانی استاد بزرگی در هر رشته‌ای را مثلا سوار براتومبیل ساده‌ای می‌دیدیم، چون او در آن اتومبیل معمولی نشسته بود، به این دلیل که مرکب استاد بزرگ بود، به چشم ما شکیل می‌آمد، اما امروز همان استاد بزرگ اگر اتومبیل شکیلی زیرپایش نباشد، به چشم‌مان نمی‌آید و این یعنی فاجعه! تعاریف معرفت، ادب، محبت و… عوض شده و این نقص فرهنگی ماست که در آن کوتاهی زیادی کرده‌ایم.

بهنوش طباطبایی در پنجمین جشن عکاسان سینمای ایران (6 عکس)
بخوانید:

*تجربه همکاری با همایون اسعدیان برای شما چطور بود؟

-در تلویزیون به‌ندرت پیش می‌آید کارگردانی با جدیت و وسواس کار کند. همیشه این جمله تکراری هست که پخش داریم، بودجه محدود است و نمی‌توان بیش از این ریزه‌کاری کرد و… سریال «لحظه گرگ و میش» هم مشکل محدودیت بودجه و عجله برای پخش داشت، اما این دو عامل باعث نشد همایون اسعدیان دقت، فضاسازی و هر آنچه زیرمجموعه وظایف کارگردان برای ساخت اثر خوب است نادیده بگیرد. کسی که خوش‌سلیقه باشد، هر کاری کند خوش‌سلیقه است؛ این قیاس مع‌الفارق را برای بیان بهتر منظورم می‌زنم؛ یک فقیر هم وقتی خوش‌سلیقه باشد با وجود محدودیت‌‌هایی که دارد باز هم از ظاهر او خوشتان می‌آید چون او با سلیقه نقص‌‌ها را پوشانده است. این‌که می‌گویند پول نیست یا وقت نیست، به نظرم بهانه‌‌هایی برای از زیرکار دررفتن است. من هم با همایون اسعدیان و هم با جلیل سامان کار کرده‌ام که کار با جلیل سامان در سریال «نفس» قبل از همکاری‌ام با اسعدیان بود. واقعا این دو هنرمند هم کارشان را دوست دارند و هم به شعور مخاطب احترام می‌گذارند. به‌عنوان مثال تصور کنید اعلامیه‌ای روی تابلویی در صحنه وجود دارد که تاریخی روی آن درج شده و به چشم هم نمی‌آید، اما آنقدر ظریف نگاه می‌کنند که از آن نمی‌گذشتند. خیلی لذت‌بخش است با کارگردانی کار کنی که برای اثرش ارزش قائل است. در این حال بازیگر و همه عوامل حس می‌کنند کار جدی انجام می‌دهند و همه تلاششان را می‌کنند که بهترینشان را ارائه دهند. زمانی که پروژه‌ای می‌خواهد فقط سر و ته قضیه را هم بیاورد، سهل‌انگاری عادت می‌شود و اسعدیان از این مسائل به دور است و خیلی خوشحالم که با او همکاری داشتم.

*گاهی پیش می‌آید که شما در چند اثر چه تلویزیونی چه تئاتر یا سینما حضور دارید و گاهی هم فعالیت چشم‌گیری نمی‌کنید. آیا شرایط ایجاب می‌کند که چنین روندی داشته باشید یا این مسیر انتخابی خودخواسته است؟

-هم انتخاب خودم است و هم گاهی شرایط این طور ایجاب می‌کند. صرف این‌که بازیگری پرکار باشم، ملاک رضایت‌بخشی برای من نیست. برخی وقت‌‌ها اتفاق می‌افتد که سریال خوبی به من پیشنهاد می‌شود، اما ترجیحم این است برای تماشاگر تکراری نشوم. معتقدم بازیگر باید حرف جدیدی برای بیننده‌‌اش داشته باشد و به تکرار نیفتد و از سوی دیگر تماشاگر هم دلش برای او تنگ شود. وقتی مدام باشی، شاید موجب شهرتت شود، اما عیار بازیگری، تنوع و کیفیت با پرکاری به دست نمی‌آید. من بین ۱۰ سال پرکار بودن و درنهایت کنار گذاشتن بازیگری و چهل سال کار کردن اما نه به‌صورت مدام بلکه آهسته و پیوسته، قطعا گزینه دوم را انتخاب می‌کنم آنهم به این دلیل که عمر حرفه‌ای بازیگر بیشتر خواهد شد و اگر جز این باشد، مردم او را پس خواهند زد.

جنیفر انیستون Jennifer Aniston (8 عکس)
بخوانید:

*آیا با این روند، خطر فراموش شدن بازیگر را تهدید نمی‌کند؟

-فراموش شدن از جانب چه کسی؟ سازندگان یا مردم؟ سازندگان که فراموش نخواهند کرد به این دلیل که روند حرفه‌ای کار این‌گونه است، مگراین‌که من به‌عنوان بازیگر خودم بخواهم کناره‌گیری کنم. مردم هم اتفاقا اگر فراموشت کنند، بد نیست و وقتی برمی‌گردی طراوت خواهی داشت و پویایی و تازگی همراه خودت می‌آوری. کارمند تلویزیون شدن، کارمند سینما شدن یک بازیگر و حضور پیوسته در همه محصولات، عواید مالی دارد و شهرتی هم به همراه می‌آورد، اما کار بازیگر صرفاً معطوف به زمانی که جلوی دوربین قرار دارد، نیست. بازیگر کارش کنکاش و تغییر جهان‌بینی و دیدگاهش در حد فاصل کارهاست. برایم پیش آمده که کاری را انجام داده‌ام و به‌سرعت بعد از آن کار جدید به من پیشنهاد شده، حقیقتاً در آن وضعیت حرف جدیدی ندارم پس کار را رد می‌کنم و می‌گویم من در شرایط روحی مناسب برای حضور در کار جدید همراه با حرفی تازه در پروژه نیستم.

*درمورد دو فیلم «معکوس» و «سمفونی نهم» که در سی‌و‌هفتمین جشنواره ملی فیلم فجر داشتید، راضی بودید؟

-فیلم «معکوس» پولاد کیمیایی درواقع اثری جوان‌پسندانه و به‌عنوان کاراول کارگردان جوان قابل قبول است. کار او ترکیبی بود از گروهی جوان و باسابقه. وقتی پسر یک نوازنده موسیقی درجه‌یک بخواهد نوازنده شود، چه بخواهیم چه نخواهیم نمک پنجه پدر را ارث می‌برد و کیمیایی بزرگ همان‌طور که بر کارگردانان مشهور اثر گذاشته، اظهرمن‌الشمس است که هنرش در پسرش هم ته‌نشین شده باشد. فیلم «سمفونی نهم» هم کار محمدرضا هنرمند با سابقه درخشان است؛ سابقه درخشان نه به معنای جشنواره‌ای بلکه به‌دلیل استقبال مردم از کارهای او. هنرمند پس از ۱۶ سال فیلم ساخت و من در آن بازی کردم و طبیعتا باعث خوشحالی است. او خیلی سختگیر و سلیقه‌دار است و در کارش فضایی محترمانه و جدی وجود داشت.

*از فعالیت در تئاتر چه خبر؟

-فکر می‌کنم در سال ۹۸ اگر عمری باشد در نمایشی حضور خواهم داشت. فعلاً متنی را که پیشنهاد داده‌اند می‌خوانم تا بتوانم تصمیم‌گیری کنم و اگر اجرایی باشد به سال بعد موکول می‌شود. منبع: صبا/رضوانه رستمی

علیرضا کمالی و مادرش

بازیگران بازیگران مرد ایرانی  علیرضا کمالی بازیگر نقش احسان سریال لحظه گرگ و میش (۶ عکس)


برچسب ها

دیدگاه ها و نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.×

دسته بندی مطالب