فهرست مطالب

آخرین تصاویر امروز

محمد شریفی بازیکن پرسپولیس و خانواده اش (۲ عکس)

عکس های محمد شریفی بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس تهران در کنار مادر ، پدر و خواهر کوچترش

ورزشکاران ورزشکاران مرد  محمد شریفی بازیکن پرسپولیس و خانواده اش (2 عکس)

بیوگرافی محمد شریفی هافبک بوشهری سرخپوشان پایتخت

محمد شریفی Mohammad Sharifi هافبک دفاعی کنونی باشگاه پرسپولیس متولد دوم فروردین ماه سال ۷۹ در بوشهر می باشد که فوتبال خود از تیم شاهین همین شهر شروع کرده است.

وی در ۱۷ آذر ۱۳۹۵ با ورود به زمین در دقیقه ۸۰ دیدار استقلال خوزستان و سیاه‌جامگان با ۱۶ سال و ۲۲۹ روز، رکورد پیشین جوان‌ترین بازیکن لیگ برتر ایران، که از آن سعید عزت‌اللهی بود را شکست.

شریفی که سابقه بازی در سایپا را نیز در کارنامه خود دارد در آبان ماه ۱۳۹۹ با قراردادی ۲ ساله به تیم فوتبال پرسپولیس پیوست.

ورزشکاران ورزشکاران مرد  محمد شریفی بازیکن پرسپولیس و خانواده اش (2 عکس)

 مصاحبه محمد شریفی با خبرگزاری ایسنا در سال ۹۵

جوان‌ترین بازیکن تاریخ لیگ برتر فوتبال ایران با بیان اینکه هدفش شکستن رکورد نیست، گفت: می‌خواهم برای تیمم مثمرثمر باشم و بهترین اتفاق برای من دادن پاس گل و زدن گل به تیم‌های حریف است.

به گزارش ایسنا، در لیگ شانزدهم فوتبال ایران رکورد تازه‌ای ثبت شد. محمد شریفی بازیکن بوشهری استقلال خوزستان و کاپیتان تیم ملی نوجوانان با ورود به زمین در دقیقه ۸۰ دیدار استقلال و سیاه جامگان با ۱۶ سال و ۲۲۹ روز رکورد قبلی جوان‌ترین بازیکن لیگ برتر که متعلق به سعید عزت‌اللهی بود را شکست.

محمد شریفی جوان متولد ۲۱ فروردین ۷۹ است و قبل از شکستن رکورد لیگ برتر هم توانسته بود به همراه تیم ملی نوجوانان نایب قهرمان فوتبال آسیا شود و مجوز حضور در جام جهانی نوجوانان را به همراه این تیم به دست بیاورد.

این بازیکن جوان و آینده‌دار فوتبال ایران در گفتگو با ایسنا درباره شکستن این رکورد و اهدافی که برای فوتبالش در نظر گرفته، صحبت کرد و البته تاکید کرد که شکستن این رکورد فقط به خاطر قابلیت‌های فردی خودش نبوده و اعتماد سرمربی استقلال خوزستان نقش بسزایی در این موفقیت داشته است.

توانستی با بازی مقابل سیاه جامگان رکورد تازه‌ای را در لیگ برتر ثبت کنی و لقب جوان‌ترین بازیکن تاریخ این مسابقات را به دست بیاوری، فکر می‌کردی در این سن و سال در لیگ برتر به میدان بروی؟

بله من با ۱۶ سال و ۷ ماه توانستم رکورد لیگ را بشکنم. اولین بازی ما مقابل سیاه جامگان بود که در دقیقه ۸۰ به میدان رفتم و هفته گذشته در دقیقه ۸۱ دیدار با سایپا برای تیمم بازی کردم. فکر می‌کنم شکستن این رکورد فقط به خاطر قابلیت‌های خودم نبوده و مربیان تیم به من اعتماد داشتند. البته من زحمات زیادی کشیدم و شرایط استقلال صنعتی در بازی‌های گذشته به گونه‌ای بود که شرایط برای بازی کردن من مهیا شد. با توجه به حضور عزت پورقاز در اردوی تیم ملی و محرومیت در هفته یازدهم مربی به من گفت که خودم را برای بازی آماده کنم و من از دقیقه ۸۰ به میدان رفتم.

حشن تولد سارا شیربیگی ملی پوش تیم فوتسال (3 عکس)
بخوانید:

در این سن و سال توانستی یک رکورد خوب را به جا بگذاری و می‌توانی رکوردهای دیگری را هم بشکنی.

موفقیت فعلی‌ام به خاطر خواست خدا بوده و به نظرم تا به حال کاری نکردم. کارهای بزرگتری وجود دارد که باید انجام دهم. دوست ندارم فقط رکورد بشکنم و دیگر رشد نکنم. بهترین اتفاق برای من گل زدن و پاس گل دادن است و آن را بیش از هر چیزی دوست دارم.

هدفت در فوتبال چیست؟

هدفم رسیدن به باشگاه‌های اروپایی است. همیشه این جمله را می‌گویم که اگر میلیون‌ها دیروز وجود داشته باشد باید به امروز امید داشته باشم. هدف من فراتر از لیگ ایران است و به اروپا فکر می‌کنم. می‌خواهم به بهترین تیم‌های اروپایی بروم.

در چه پستی به میدان می‌روی؟

در تیم ملی به عنوان هافبک دفاعی به میدان می‌رفتم و مواقعی به خواست کادرفنی در پست هافبک نفوذی بازی کردم اما پست بازیساز را بیشتر دوست دارم.

الگوی فوتبالیت کیست؟

الگوی خاصی ندارم و بازی همه فوتبالیست‌ها را می‌بینم. می‌خواهم از بازی آنها درس بگیرم.

بازی چه کسی را بیشتر می‌پسندی؟

قبلا بازی جرارد را دوست داشتم که او از فوتبال خداحافظی کرد اما به طور کلی سعی می‌کنم بازی همه بازیکنان را زیر نظر بگیرم. بازی مودریچ و کروس را به دقت نگاه می‌کنم و به حرکات آنها توجه دارم.

به پیشنهاد تیم‌های پرطرفدار لیگ برتر هم فکر کردی؟

من بازیکن استقلال خوزستان هستم و قرارداد سه ساله‌ای با این تیم دارم. مدیر برنامه‌هایم کارهایم را زیر نظر دارد و تمرکز من تماما روی استقلال خوزستان است.

تولد 36 سالگی جواد کاظمیان بازیکن سابق تیم پرسپولیس
بخوانید:

در فهرست آسیایی استقلال خوزستان هم قرار داری؟

بله در فهرست این تیم حضور دارم و اگر خدا بخواهد و کادرفنی نیاز داشته باشد برای این تیم در آسیا به میدان می‌روم.

در استقلال با کدام بازیکن‌ها رابطه خوبی داری؟

با همه بازیکنان دوست هستم و همه آنها به من لطف دارند اما با دانیال ماهینی به عنوان بازیکن بوشهری تیم ارتباط بیشتری دارم.

به عنوان یک بازیکن بوشهری گویا رابطه بسیار خوبی با مهدی طارمی داری؟

من با مهدی دوست هستم و در بعضی مواقع با هم صحبت می‌کنیم. دوستی ما به دوران سربازی مهدی باز می‌گردد که او برای تمرین کردن به مدرسه فوتبال نتسا می‌آمد و در آنجا تمرین می‌کرد. در همان زمان من و مهدی با هم دوست شدیم.

با طارمی هم مانند بازیکنان استقلال ارتباطت خوب است؟

ارتباطم با طارمی بسیار زیاد نیست اما گاهی مواقع او را در هتل المپیک و در حین اردوی تیم‌ها می‌بینم و با هم صحبت می‌کنیم و دوستان خوبی برای هم هستیم.

فوتبال را از کجا شروع کردی؟

فوتبالم را از مدرسه فوتبال نتسا شروع کردم و با خواست خدا به فولاد خوزستان پیوستم و توانستم به همراه این تیم سه بار قهرمان لیگ برتر نوجوانان شوم. از آنجا هم راهی استقلال خوزستان شدم. البته پیش از حضور در استقلال در صبای قم قرارداد بسته بودم که پس از جدایی آقای علی دایی، من هم از این تیم جدا شدم چرا که حضور من مشروط به حضور آقای دایی بود.

 از روزهای آینده اردوی تیم ملی نوجوانان شروع می‌شود و تو هم به عنوان مهره کلیدی این تیم باید در اردو شرکت کنی.

به خاطر حضور در استقلال خوزستان نتوانستم در اردوی قبل تیم ملی شرکت کنم و سرمربیان تیم گفتند به خاطر بازی با سیاه جامگان به تیم ملی نروم. البته آقای پورموسوی با کادرفنی تیم ملی صحبت کرد و اجازه آنها را هم گرفت. از ماه های آینده خودمان را برای تورنمنت جام جهانی کوچک آماده می‌کنیم و ان‌شاءالله نتایج بسیار خوبی را در آن مسابقات به دست بیاوریم.

محسن مسلمان در کنسرت فرزاد فرزین در دی 96 (2 عکس)
بخوانید:

تیم ملی نوجوانان در حالی در جام ملت‌های آسیا موفق شد که کادرفنی این تیم در فاصله دو ماه مانده به مسابقات تغییر کرده بود و به نظر کمتر کسی شانس موفقیت برای این تیم قائل بود.

به نظر من تغییر و تحولات به نفع تیم ملی نوجوانان شد و آقای چمنیان تفکرات خود را در این تیم حکمفرما کرد البته آقای حمید علیدوستی زحمات زیادی برای نوجوانان کشید و فرد بسیار بزرگی بود.

پیش از حضور در لیگ برتر توانستی به همراه تیم ملی نوجوانان سهمیه جام جهانی را به دست بیاورید و عملکرد درخشانی را از خودت به جا گذاشتی.

خوشبتانه مجوز جام جهانی را به دست آوردیم و می‌خواهم بهترین عملکردم را در جام جهانی به جا بگذارم.

این را می‌دانی که در صورت درخشش در جام جهانی می‌توانی پیشنهاد تیم‌های اروپایی را به دست بیاوری؟

سعی و تلاش من همین است و می‌خواهم ضمن مثمرثمر بودن برای تیمم عملکرد خوبی را به جا بگذارم.

در هفته پیش‌رو لیگ برتر داربی خوزستان را برگزار می‌کنید.

فولاد تیم خوبی است و ما هم در هفته گذشته با دو گل سایپا را شکست دادیم و انگیزه بسیار بالایی داریم و برای موفقیت مقابل این تیم به میدان می‌رویم.


برچسب ها

دیدگاه ها و نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.×

دسته بندی مطالب